SPP EUSTREAM image
 

Akcionári

Eustream je prevádzkovateľom vysokotlakovej prepravnej siete na území Slovenskej republiky a jeho prepravné kapacity využívajú významné energetické spoločnosti z krajín Európskej únie aj mimo nej. Prístup do siete umožňuje všetkým užívateľom siete transparentným a nediskriminačným spôsobom v súlade s európskou a slovenskou plynárenskou legislatívou.


 
Spoločnosť poskytuje svojim klientom širokú paletu služieb spojených s prepravou plynu. V oblasti prevádzky sa Eustream snaží o prevádzkovú dokonalosť. Kľúčovými prioritami sú bezpečnosť, spoľahlivosť a výkonnosť.

Od roku 1972 prepravil Eustream cez územie Slovenska viac ako 2,2 bilióna metrov kubických zemného plynu, čím úspešne nadväzuje na takmer 160-ročnú históriu slovenského plynárenstva a pokračuje v 40-ročnej tradícii medzinárodnej prepravy plynu.

Jediným akcionárom spoločnosti eustream, a.s., je SPP Infrastructure, a. s. Eustream vlastní 15 % akcií v spoločnosti Central European Gas Hub AG (plynárenský hub na území Rakúska).

Akcionárska štruktúra spoločnosti Eustream
SPP Infrastructure, a. s.                                           100 %

Akcionárska štruktúra spoločnosti SPP Infrastructure
Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP)        51 %
Slovak Gas Holding B.V.                                            49 %

Akcionárska štruktúra spoločnosti SPP
Fond národného majetku SR                                  100 %

Externé odkazy:
www.spp.sk
www.epholding.cz


 
 


   
 
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informacie