SPP EUSTREAM image
 

Aktuality

16.6.2014
Preprava plynu z Ukrajiny cez Slovensko - zatiaľ v norme
Podľa stavu na 11:45 (SEČ) dnešného dňa, spoločnosť Eustream nezaznamenala na kompresorovej stanici Veľké Kapušany, na hranici s Ukrajinou, zníženie tlaku alebo objemov plynu smerujúceho z východu do Európskej únie.
Ukrajinská strana nám potvrdila nomináciu na dnešný deň v nezmenenej výške. Situáciu na slovensko-ukrajinskej hranici budeme nepretržite monitorovať a pravidelne vyhodnocovať.
Spoločnosť Eustream je pripravená na slovenskom území zabezpečiť reverzný tok plynu z Rakúska v objeme 23,8 miliónov m3 plynu denne a z Českej republiky v objeme 67 miliónov m3 denne. Ide o deklarované technické maximá na oboch bodoch, ktoré slovenský prepravca plynu dodrží.
V prípade potreby by prichádzalo do úvahy aj využitie novovybudovaného slovensko-maďarského prepojenia, ktorého výstavba je na slovenskej strane úplne dokončená.  Nový plynovod, by mohol poslúžiť pre núdzové zásobovanie Maďarska, čo si vyžaduje urýchlené dokončenie prác aj na maďarskej strane.

 


   
 
Webové stránky spoločnosti eustrem, a.s., používajú súbory cookies. Prehliadaním týchto webových stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.